Platforma Dobrych Praktyk

Platforma Dobrych Praktyk to baza wiedzy na temat dobrych praktyk zebranych z gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).
Dobra praktyka to sprawdzone, efektywne i skuteczne działanie z zakresu zadań realizowanych przez gminę, mogące służyć jako modelowe rozwiązanie do uniwersalnego wdrażania i replikowania w innych gminach i jednostkach im podległych.

Na stronie publikowane są materiały o realizowanych lub zrealizowanych projektach, które mogą być wzorcem oraz inspiracją dla innych gmin członkowskich.

Dobre praktyki z GZM

Do tej pory na Platformie Dobrych Praktyk udostępnionych jest 29 metryk, ale to nie jest nasze ostatnie słowo. Już wkrótce pojawi się więcej kategorii i więcej projektów.

Na Platformie Dobrych Praktyk znajdziesz doświadczenia z Gliwic, Katowic, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Radzionkowa, Piekar Śląskich, Sosnowca i Zabrza, a także dobre praktyki wypracowane na uczelniach zlokalizowanych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach projektu „Metropolia Nauki”.

SPOTKANIA

Podstawą projektu jest wymiana informacji i nawiązywanie kontaktów pomiędzy pracownikami urzędów. Dlatego głównym elementem projektu jest organizacja spotkań tematycznych podczas których spotykamy się z ekspertami i dyskutujemy o najważniejszych aspektach projektów.

Ostatnio dodane projekty

Ruszamy ze zmianą Rawy
EdukacjaKatowice
Przygotowanie założeń przebudowy Zielonej Strefy Nauki, tj. renaturalizacja fragmentu doliny rzeki Rawy i powiązanych z nią przestrzeni publ. Belinda Tato pokazała, iż partycypacja jest sposobem na konfrontację naszych uprzedzeń, wsparciem naszych intuicji w kontekście wielowarstwowości architektury.