Interaktywna mapa VisitGZM – zobacz atrakcje Metropolii

VisitGZM to zebrane w jednym miejscu ponad 350 obiektów z terenu GZM, tych powszechnie znanych, ale i nieoczywistych, tworzących różnorodność oferty spędzania czasu wolnego i realizacji zainteresowań. Sprawdź, co warto zwiedzić, gdzie poznać historię regionu, a gdzie wypocząć.
Data dodania: 08.09.2023

VisitGZM prezentuje atrakcje turystyczne w naszych gminach, ofertę spędzania czasu wolnego oraz realizacji zainteresowań w GZM. Mapę tworzy ponad 350 obiektów (o różnej skali i funkcji), zarówno tych powszechnie znanych, jak i mniej oczywistych.

Baza obiektów podzielona jest na 6 kategorii tematycznych:

  1. zabytki, architektura współczesna,
  2. dziedzictwo przemysłowe,
  3. kultura,
  4. sport i rekreacja,
  5. atrakcje (inne),
  6. szlaki kulturowe.

Na mapie można zobaczyć wszystkie obiekty z danej kategorii lub wybrać interesujące podkategorie. Dla ułatwienia poszukiwań można skorzystać z filtrowania po: nazwie, gminie i atrybutach (wstęp płatny / wstęp bezpłatny), a kluczowe obiekty do zobaczenia w GZM można wyszukać poprzez opcję „Zobacz koniecznie”.

Dodatkowo przygotowaliśmy cześć opisową przedstawiającą zabytki i architekturę współczesną, oraz dziedzictwo przemysłowe, w tym budownictwo patronackie, twórców przemysłu czy Szlak Zabytków Techniki.

Kategorie tematyczne portalu